Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

14. ročník Nohejbalového turnaja v obci BankaVytlačiť

V sobotu 18. augusta sa na školskom dvore uskutočnil 14. ročník Nohejbalového turnaja o pohár starostky obce Banka. Súťaž prebiehala od rána do večera. Hráči dostali v 33-stupňových horúčavách na betónovom ihrisku poriadne zabrať, sily im dodalo pivo, kofola i guláš Arnolda Molnára a Pavla Alberta.

Turnaj otvoril príhovor vedenia Nohejbalového klubu Banka. „Z historického hľadiska išlo o druhú najväčšiu účasť. Prihlásených bolo až dvanásť družstiev, nakoniec prišlo desať,“ prezradil Tomáš Rubint, prezident Nohejbalového klubu Banka. Desiatka družstiev bola rozdelená do dvoch skupín, v rámci ktorých boli zápasy odohrané systémom každý s každým. Pokračovalo sa systémom play-off, potom sa hral semifinálový zápas a napokon finálový. Tím poloprofesionálnych nohejbalistov z Vrbového nastavil latku vskutku vysoko, avšak aj im dali amatérski nohejbalisti viackrát zabrať. Medzinárodný rozmer turnaju dodal tím Deutschland, ktorý tvorila rodina Schmittovcov. Hra sa napriek niekoľkým námietkam niesla v duchu fair-play a zranenia sa športovcom vyhýbali.

Našu obec reprezentovali tri čisto bananské družstvá a jeden hybrid tvorený dvomi hráčmi z Banky a jedným hráčom z Lúky. „Výkony Banancov zodpovedali tomu, čo máme nacvičené. Naša hra je stále amatérska a v tomto duchu by sme tieto trunaje radi udržali,“ zhodnotil Tomáš Rubint.

Nohejbalový turnaj zavŕšilo vyhodnotenie spojené s odovzdávaním cien krátko po 18. hodine.

VÝSLEDNÉ UMIESTNENIA

1. Žraloci Ratnovce

2. Chletoma Banka

3. Vrbové Vrbové

Susedné Ratnovce mali tento rok na súťaži zastúpenie v podobe troch tímov, pričom v talóne mali ďalších päť mužov – náhradníkov. „Trénujeme pravidelne každú nedeľu. Turnaj bol perfektne zorganizovaný, ďakujeme za výborný guláš a pivo. Ak sa dožijeme, prídeme aj o rok,“ uzavrel so smiechom Miloš Karaba z víťazného tímu Žraloci.

Zdroj: Bananský hlásnik, Foto: Viktor Vrábel

august_2018-11.jpg