Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Kultúrne a športové akcie v našej obci

Mladí hasiči z Banky navštívili hasičov v okolíVytlačiť
 

Počas decembra podnikli mladí bananskí hasiči spolu s trénermi exkurzie na hasičskú zbrojnicu v Lúke a na piešťanskú hasičskú stanicu. Deti sa porozprávali s hasičmi o ich náročnej práci aj technike.

V sobotu 8. decembra sa pia­ti malí Dráčikovia s rodičmi a tré­nermi vybrali do obce Lúka v no­vomestskom okrese. Nenavštívili klasickú hasičskú zbrojnicu, ale dvor Andreja Krajčiho, u ktoré­ho parkujú štyri hasičské vozidlá. „Pred skoro tridsiatimi rokmi nám zo zbrojnice spravili obecný úrad. Nemáme kde garážovať autá,“ vy­svetlil dvadsaťpäťročný nadšenec. Deťom ukázal vybavenie kabíny a nadstavby vozidla Liaz. Dráčikovia sa nebáli vyliezť ani na strechu nadstavby. Strojník Andrej ich na záver previezol na terénnom zá­chranárskom špeciáli po obci.

V piatok 21. decembra dopo­ludnia sa dvadsať členov DHZ Banka vybralo na exkurziu k pieš­ťanským hasičom. Profesionálni hasiči E. Noskovič, R. Dekan, P. Chramazda a J. Škrobák pre­viedli Drakov, Dráčikov, ich rodi­čov, trénerov a členov výboru DHZ Banka šatňou a garážami. Deti si vyskúšali veliteľskú prilbu, krčný límec, prúdnice, hydraulické vy­slobodzovacie zariadenie, auto­nómny dýchací prístroj aj terén­nu štvorkolku. Najzaujímavejšie bolo pre deti bezpochyby vybave­nie zásahových vozidiel, ktoré im hasiči ukázali zblízka.

Zdroj Bananský hlásnik, Foto: Viktor Vrábel

december_2018-13.jpg


 
 

Vianočný stromček v obci Banka rozsvietil Mikuláš s deťmiVytlačiť
 

V stredu 5. decembra žilo centrum obce Banka predvianočnou atmosférou. Podvečer totiž detí aj dospelých na námestie pred škôlkou prilákal Mikuláš s pomocníkmi. Dobrým znamením je, že žiadny z malých obyvate­ľov nedostal od čerta uhlie...

Program sa začal príhovorom starostky, ktorá privolala Mikuláša s anjelom a čertom. Za každú básničku, hoc aj v angličtine či banančine, dostali deti sladkú odmenu. Zaznel aj zborový spev štvorice škôlkarok. Mikuláš pozval deti k vianočnému stromčeku, aby spolu rozžiarili svetielka. Smrek darovala rodina Gabrišovcov. Role Mikuláša sa opäť zhostil Michal Klampár st. Za deťmi prišiel spolu s vnučkou prezlečenou za anjeli­ka a so susedom v kostýme čerta.

Krátku zimnú choreografiu predviedli žiaci prvého stupňa, ktorých vystriedali staršie deti s veršovankami. Dychová hudba Inovčanka zahrala sériu ľudových piesní. Horúcu kapustnicu pripra­vili a podávali technickí pracovníci obecného úradu. Poslanci Michal Klampár ml., Marek Polák, Andrej Margetín a MUDr. Patrik Mihok po­dávali omastený chlieb s cibuľou, varené víno a punč. Od remesel­níčok si mohli nášvtevníci kúpiť vianočné ozdoby. Deti sa presu­nuli do kultúrného domu, kde na nich čakala diskotéka s DJ Zipom.

Zdroj: Bananský hlásnik, foto Viktor Vrábel

december_2018-1.jpg


 
 
Položky 1-2 z 107

dnes je: 18.2.2019

meniny má: Jaromír

webygroup

Úvodná stránka