Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Kultúrne a športové akcie v našej obci

Roľničkový beh prilákal desiatky bežcovVytlačiť
 

V sobotu 23. decembra o 11. hodine na Červenej veži v obci Banka odštartoval tradičný Roľničkový beh. 45  bežcov absolvovalo trať dlhú 6 kilometrov. Súťažilo sa vo dvoch mužských a v jednej ženskej kategórii.

Súťažiaci si najprv zabehli okruh na Červenej veži. Hneď nato smerovali po hrebeni na Bakchus vilu a odtiaľ k motorestu na horskom priechode Havran, kde ich čakal teplý čaj. Vyhodnotenie a občerstvenie po pretekoch prebehlo v reštaurácii Koliba. Traja najrýchlejší bežci v jednotlivých kategóriách získali medaily a vecné ceny. V kategórii Muži zvíťazil Tomáš Podpera s časom 26 minút a 53 sekúnd, v kategórii Muži nad 40 rokov Ervín Páleník s časom 29 minút a 55 sekúnd a spomedzi žien bola najrýchlejšia Žofia Nanová s časom 30 minút a 51 sekúnd.

Fotogalériu si môžete pozrieť TU!

(Zdroj bananský hlásnik, Foto: Viktor Vrábel)

Roľničkový beh v obci Banka


 
 

Lyžiarske stredisko Ahoj otvorili medzi prvými na SlovenskuVytlačiť
 

V stredu 29. a vo štvrtok 30. novembra zavítala do piešťanského regiónu zima. Snehová nádielka síce potešila lyžiarov a sánkarov na Ahoji, no zároveň spôsobila problémy vodičom, ktorí sa snažili prejsť horským priechodom Havran. Návštevníci lyžiarskeho strediska Ahoj si užili síce len jeden deň lyžovania, no o to viac si sneh vážili. Je zrejmé, že ani táto zima nebude patriť medzi snehovo výdatné.

Vo štvrtok 30. novembra skoro ráno spôsobil husto padajúci sneh kalamitu na Havrane. Viaceré osobné autá a jeden kamión následkom šmyku čiastočne zišli z vozovky. Horský priechod sa zakrátko stal neprejazdným, polícia pri cintoríne uzatvorila cestu a odkláňala dopravu. Pri nehodách k väčším škodám ani zraneniam, našťastie, nedošlo. Havran sprejazdnili o pol desiatej dopoludnia. V piatok 1. decembra prišli na Ahoj so sánkami a bobami prvé rodiny. V priebehu soboty približne pätnásťcentimetrová vrstva prírodného snehu zmrzla a už nič nebránilo zimným radovánkam. Lyžiarske stredisko Ahoj otvorili v nedeľu 3. decembra dopoludnia. „Snowbordovalo sa veľmi dobre, podmienky boli super. Pätnásť centimetrov snehu úplne postačovalo na spríjemnenie víkendového času. Určite rád prídem aj nabudúce, pokiaľ nám to zima dopraje,“ zhodnotil dvadsaťtriročný Ondrej Mikuš, ktorý si vyskúšal aj jazdu na tzv. skibobe. Lyžiarom bol oficiálne k dispozícii horný svah, relatívne zjazdný však bol aj spodný. „Sme veľmi radi, že sa nám podarilo spustiť túto sezónu aspoň jeden vlek. Ahoj bol jedným z prvých otvorených lyžiarskych stredísk na Slovensku, predbehli sme aj také veľké strediská, ako je Jasná či Vrátna,“ prezradil správca viacúčelového strediska Ahoj Martin Jánoška a dodal: „Veľmi sa tešíme, keď opäť zaúraduje Perinbaba. Radi privítame všetkých skalných ‚ahojáckych‘ lyžiarov.“

(Zdroj Bananský hlásnik, Foto: Viktor Vrábel)

Lyžovačka na Ahoji


 
 
Položky 1-2 z 86

dnes je: 19.2.2018

meniny má: Vlasta

webygroup

Úvodná stránka