Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

11. ročník veteránskeho zrazu v obci Banka

11. ročník veteránskeho zrazu v obci BankaVytlačiť

V sobotu 4. mája dopoludnia našou obcou „prefrčali“ historické vozidlá. V rámci 11. rodinného klubového výjazdu si členovia Veteran Car Clubu Piešťany, podobne ako po minulé roky, spravili zastávku aj na Banke. Po spanilej jazde ulicami obce si mohli obyvatelia detailnejšie pozrieť veterány pri futbalovom ihrisku. Pre sychravé počasie sa motocyklisti zrazu nezúčastnili.

Tridsať veteránov dorazilo na Banku po pol desiatej dopoludnia. Historické vozidlá najskôr zamieri­li cez Hlavinu pod Ahoj. Po spia­točnej ceste prešli bočnými ulica­mi starej a neskôr aj novej Banky. Veteranistov usmerňovali a do­pravu riadili dobrovoľní hasiči a domáci veteranisti na skútroch.

O desiatej hodine dorazili k fut­balovému ihrisku. Najstaršími vo­zidlami boli Peugeot 201, Aero 50 a Ford A Murray, všetky z 30. ro­kov 20. storočia. Organizátor Mi­lan Boďo prišiel na východone­meckom valníku Garant, ktorý zre­konštruoval v auguste minulého roka.: „Vozidlo bolo pôvodne vyro­bené počas druhej svetovej vojny pre nemecký Wehrmacht (ozbro­jené sily nacistického Nemecka, pozn. red.). V takomto prevedení, ako ho tu vidíte, ich začali vyrábať po vojne.“

Po malom občerstvení na fut­balovom ihrisku vyrazili veteranis­ti do Chtelnice, kde ich čakal obed. Odtiaľ smerovali do ubytovacieho zariadenia v obci Podkylava.

„Každé vozidlo má svoje čaro. Treba zachovávať dedičstvo na­šich otcov a renovovať či už bicyk­le, autá, motorky, alebo kočiare. Som rád, že sa chytajú aj mladí,“ uzatvára Milan Boďo.

Bananský hlásnik máj_2019-22.jpg

Bananský hlásnik máj_2019-23.jpg